Opcje koloru
KOLORY

Pomoc

Rejestrując się w naszym serwisie, zyskujesz wolność, jakiej do tej pory nie miałeś.

Image
Image

Faktury zaliczkowe

Jeżeli kontrahent wpłaci zaliczkę to użytkownik programu może wystawić w systemie fakturę zaliczkową do wcześniej zarejestrowanego zamówienia. Umożliwia to podmenu przycisku UTWÓRZ na liście faktur.

Wybranie pozycji „fakturę zaliczkową” powoduje otwarcie formularza nowej faktury i jednocześnie okienka z listą zamówień kontrahenta, które posiadają status ZAREJESTROWANE lub W REALIZACJI.

Wybranie zamówienia powoduje otwarcie kolejnego okienka umożliwiającego podanie kwoty zaliczki i automatyczne wstawienie danych kontrahenta do formularza faktury i oznaczenie jej jako zaliczkowa. Jeżeli wcześniej w menu Stan rozliczeń/WPŁATA zarejestrowano wpłatę zaliczki wskazując zamówienie, wówczas podczas tworzenia faktury zaliczkowej użytkownik nie będzie miał możliwości zmiany podpowiedzianej kwoty – faktura zostanie wystawiona do kwoty zarejestrowanej w systemie rozliczeń. Do każdego zamówienia można wystawić dowolną ilość faktur zaliczkowych z zastrzeżeniem, że suma zafakturowanych zaliczek nie może przekroczyć wartości zamówienia.

więcej w instrukcji
powrót